قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط عمومی

1. فعالیت وب سایت ارمیترا طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و همچنین مطابق با قوانین و جرایم اینترنتی در مجموعه قوانین و مقرارت تجارت الکترونیکی میباشد.

2.خدمات ارائه شده در این وب سایت ،مختص به " ارمیترا " است و هرگونه سوءاستفاده از متن ها ، اطلاعات ، عکس ها ، طرح ها ، لوگوها و نقشه های موجود در این وب سایت پیگرد قانونی دارد

3. اطلاعات شخصی وارد شده توسط کاربران در سایت " ارمیترا " محرمانه و دارای امنیت بالایی است و نهایت تلاش خود را جهت نگهداری و محافظت از این اطلاعات به کار میبرد .

4. وب سایت " ارمیترا" اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

5. هرگونه سوء استفاده از نام تجاری " ارمیترا " سایت اینترنتی " ارمیترا" ، مکا تباتی از سوی "ارمیترا " و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت را ایجاد نماید ممنوع بوده ، چنانچه این امر صورت گیرد از طریق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح ، دادگاه های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

6. وب سایت " ارمیترا " اطلاعات پرواز و فروش اینترنتی بلیط هواپیمایی را ارائه می دهد و در قبال آن شرایطی از قبیل : تاخیر یا تعجیل پرواز ، کنسلی مسئولیتی پذیرا نخواهد بود.

7. هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر ، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری ، شامل جریمه ی کنسلی می شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر ، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه ی پول ، به طور آنلاین به حساب مسافر برمیگردد. مدت زمان بازگشت وجه ، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) میباشد. 

8. حضور مسافر در کلیه فرودگاههای داخلی دو ساعت و پروازهای خارجی 3 ساعت  قبل از پرواز ضروری است .

9. جهت دریافت کارت سوار شدن به پرواز ، ارائه کارت شناسایی معتبر ( کارت ملی - پاسپورت ) تمامی مسافران الزامی میباشد. 

10.خریدار حق تغییر قیمت بلیط ، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل ، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.

11.طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانمهای باردار، افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - عروقی ، بیماریهای تنفسی ، صرع ، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده ، کسانی که دیالیز میشوند یا کسانی که از داروهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری میباشد. همچنین لازم است که این مسافران ، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

مسافران محترم لطفا قوانین بلیط های خارجی را که بطور کلی در ذیل آمده است مطالعه فرمایید.

شرایط کلی بلیط ها

1- تغییر نام و نام خانوادگی مسافر پس از صدور بلیط امکان پذیر نیست ؛ در صورت هر گونه تغییر بلیط مشمول جریمه مربوطه  خواهد شد. لذا ضرورتا در وارد کردن اطلاعات مطابق با پاسپورت  دقت فرمایید.

2- امکان رزرو بلیط آنلاین جهت ارایه به سفارت وجود ندارد، لطفا در صورت نیاز با همکاران ما  تماس بگیرید.

3- به منظور رسیدن  به موقع به فرودگاه و جا نماندن از پرواز ، به زمان طی کردن  مسافت بین محل اقامت تا فرودگاه و زمان رسیدن به ترمینالهای ورودی و خروجی در فرودگاه توجه نمایید.

4- برای خرید بلیط به سن فرزندان دقت فرمایید. نرخ بلیط  برای شرایط سنی کودک (2-12سال) و نوزاد (تا 2سال) متفاوت میباشد.

5- حضور مسافر در فرودگاه  برای انجام پروازهای خارجی حداقل 3:30ساعت  قبل از ساعت پرواز  الزامی است.

6- عوارض خروج درسال 99 برای بار اول 2/640/000  ریال ، بار دوم 3/960/000 ریال ، بار سوم 5/280/000  ریال می باشد.

7- خرید بلیط یکطرفه  امکان پذیر نمیباشد و فقط تنها زمانی امکان پذیر است که مسافر شامل یکی از شرایط زیر باشد:

  - مسافر پاسپورت کشور مقصد را داشته باشد ، یا دارای اقامت دایم و یا موقت کشور مقصد باشد.

  - ویزای بلند مدت با تاریخ اعتبار بیش از یکسال (بطور مثال ویزای دانشجویی،کار،...) داشته باشد.

8- بدلیل اینکه درخواست استفاده از خدماتی نظیر ویلچر، حمل حیوان، ثبت کارت مایل و ... قبل از انجام پرواز باید ثبت گردد لذا در صورت تمایل به استفاده بعد از صدور بلیط با همکاران ما در آژانس "ارمیترا "تماس حاصل فرمایید.. 

شرایط ویزا و اقامت

1- شهروندان ایرانی برای سفر به اکثر کشورها احتیاج به اخذ ویزا دارند.لطفا قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد مورد نظر و ویزای ترانزیت کشورها و شهرهایی که در فرودگاهشان مدت زمان کوتاهی توقف دارید را چک بفرمایید و در صورت نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر،  با همکاران  ما در" ارمیترا " تماس بگیرید.

2-قبل از خرید بلیط لطفا به اخذ ویزا برای ورود به کشورهای نیازمند به ویزا اقدام فرمایید و پس از دریافت به تاریخ شروع ویزا ، تاریخ انقضای ویزا و حداکثر زمان ممکن برای اقامت که توسط سفارت  در ویزا درج شده است دقت فرمایید . عدم دقت و در نظر نگرفتن شرایط مذکور و پیش آمدن هر گونه مشکل  از بابت موارد ذکر شده بر عهده مسافر میباشد . لطفا درصورت گرفتن ویزا حداقل 2روز قبل از زمان پرواز ،  اطلاعات ویزا را به همکاران ما در شرکت تعطیلات اطلاع دهید.

3- در صورتیکه مسافر بلیط خود را خریداری نموده در حالیکه  هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده است یا ویزای وی از طرف سفارت مرفوض گردیده یا در صورتیکه تاریخ ویزای دریافتی با تاریخ بلیط مطابقت ندارد، شرکت تعطیلات هیچ گونه مسئولیتی در قبال بلیط خریداری شده توسط مسافر را  نداشته  و اعمال هرگونه تغییر در این بلیط مشمول قوانین کنسلی و پرداخت جریمه خواهد شد.

4- مسافران در صورت ترانزیت بیش از 8 ساعت در برخی از کشورهای اروپایی و امریکایی باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

5- مسافران در مسیر های امریکا و کانادا در صورت داشتن ویزا، گرین کارت و پی آر کارت و در صورت توقف ( ترانزیت ) در بیش از دو کشور اروپایی در حوزه شنگن، احتیاج به  ویزای شنگن دارند.

6- با داشتن  ویزای توریستی شنگن، ورود مسافران باید به همان کشوری باشد که ویزا را از آن سفارت دریافت کرده اند.

7- مسافران در صورت داشتن ویزای شنگن 1بار ورود ،در صورت خروج  از حوزه کشورهای شنگن  اجازه ورود مجدد را ندارند.

8- مسافرین با پاسپورت ایرانی برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به اخذ ویزا ندارند اما گاهی برای سفر به آن کشور مجبور به عبور از یک یا چند کشور دیگر هستند که مستلزم دریافت ویزا می باشند، همچنین برای پرواز به بعضی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه بدلیل نداشتن پرواز مستقیم باید از کشورهایی عبور کنند و توقف داشته باشند که نیازمند اخذ ویزا است.لذا لطفا قبل از سفر به این کشورها اطلاعات لازم را کسب و یا قبل از خرید بلیط با همکاران ما تماس بگیرید.  

* قوانین کلی برای مسیرهای آمریکا و کانادا و استرالیا و انگلیس

1- مسافران در مسیر قاره آمریکا و کانادا ، اگر تا رسیدن به مقصد دو بار در شهرهای این کشورها توقف داشته باشند در اولین توقف در آمریکا و کانادا بارشان تحویل داده می شود و مسافران باید خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند.

2- مسافران در مسیرهای آمریکا و کانادا به محض وارد شدن به اولین شهر در این کشورها به دلیل چک شدن ویزا میبایست مدت زمان ترانزیت تا پرواز بعدی خود را حداقل 3ساعت بعد تنظیم نمایند .

3- مسافران مسیرهای آمریکا که دارای ویزا و گرین کارت می باشند، توجه داشته باشند که پاسپورت ایرانی آنها باید علاوه بر 6 ماه اعتبار از زمان خروج از ایران، از تاریخ برگشت نیز 6 ماه  اعتبار داشته باشد. همچنین مسافران در مسیرهای اروپا که دارای ویزا، اقامت و ... می باشند باید پاسپورت ایرانی آنها علاوه بر6 ماه اعتبار از زمان خروج از ایران ،  از تاریخ برگشت  نیز 3 ماه  اعتبار داشته باشد.

4- اگر مسافران مسیرهای آمریکا و کانادا پاسپورت دوم دارند، رزرو و خرید بلیط می بایست طبق مشخصات پاسپورت دوم آنها ، صورت بگیرد.

5- برای سفر به کشورهای آمریکای جنوبی در صورت گذشتن از اروپا و از طریق ایرلاین های اروپایی، ویزای ترانزیت  آن کشور لازم است.

6- توصیه می شود مسافرانی که پاسپورت دوم ندارند حتی الامکان از انتخاب مسیرهایی که در لندن ترانزیت دارند، خودداری نمایند زیرا در صورت دیپورت ، آژانس هیچگونه مسئولیتی در این قبال بر عهده نخواهد داشت.